DoS / DDoS nedir ?

DoS (Denial of Service) saldırıları günümüzde bir çok kuruma zarar veren, hizmet kesintisi noktalarına kadar etkileri olan oldukça tehlikeli ve bir o kadar popüler siber saldırı vektörlerinden biridir. 

DoS saldırıları, internete bağlı sunucuların belirli limitleri(RAM kapasitesi, disk kapasitesi vb.) olmasından yararlanarak, sunduğu hizmeti kesintiye uğratmayı veya kalıcı olarak çalışamaz hale getirmeyi hedefleyen saldırı türü olarak tanımlanabilir. 

Türkçede servis dışı bırakma saldırısı olarak adlandırılan DoS saldırısıyla birlikte, bilinen bir diğer saldırı DDoS (Distributed Denial of Service) saldırısıdır. DDoS saldırısı, DoS saldırısının bir çok farklı saldırı noktasından aynı anda yapılmasıyla daha büyük etkisi olan bir saldırı türüdür.

2021 yılı için

Dünya çapında DDoS istatistikleri

9.5 milyon

Toplam düzenlenen saldırı

2.4 Tbps

DDoS saldırı boyutu rekoru

$20k - $40k

Saat başına ortalama saldırı maliyeti

776 saat

Saldırı süresi rekoru

DDoS Test Hizmeti


Kurumunuzun hizmetlerinde aksama yaşanmaması ve kurumunuzun prestij kaybı yaşamaması için kurumunuzdaki sistem ve uygulamalarınız için, DDoS saldırılarına karşı dayanıklılık ve koruma testi yapıyoruz. Test sonrası gerekli raporlamayı kurumunuza bildirip, varsa alınabilecek önlemler ve çözümler konusunda sizleri bilgilendiriyoruz.

Shape Image
Shape Image
Shape Image
Shape Image

DDoS Koruma Hizmeti


Kurumunuza gelen DDoS saldırılarının hizmetlerinizi aksatmaması ve yüksek faturalarla karşılaşmamanız için DDoS konusunda uzman ekibimiz ile altyapınızı değerlendirip, tespit ettiğimiz zayıflıkları size raporluyoruz.

Raporlama aşamasından sonra altyapı ve sisteminizdeki iş mantığını göz önünde bulundurarak gerekli sıkılaştırmaları yapıyoruz.

DDoS hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak ister misiniz ?

Bize ulaşın ve detayları görüşelim.

"İki tür şirket vardır: siber saldırıya uğramış olanlar ve siber saldırıya uğrayacak olanlar."

Robert Mueller,
FBI Director, 2012

Bilgilerinizi bırakın, en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.